بیمه پارسیان, تکمیل درمان

معرفی کامل بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرکت بیمه پارسیان

   با توجه به هزینه های سنگین درمانی ، و ذکر این مورد که اغلب مردم دارای بیمه تکمیل درمانی نیستند ، شرکت بیمه پارسیان با ارایه طرحی بی نظیر این مشکل را برطرف نموده است ، شما و خانواده تان می توانید با خرید بیمه نامه تکمیل درمان انفرادی از شرکت بیمه پارسیان از بابت هزینه سنگین درمانی و پزشکی آسود خاطر شوید.

اگر شما شاغل به کار آزاد هستید و یا در اداره یا کارگاه ، شرکتی و … مشغول به فعالیت هستید و به هر علتی از طرف آن سازمان یا محل مورد فعالیت تحت پوشش بیمه نامه تکمیلی درمان نیستید می توانید از خدمات بی نظیر این بیمه نامه بهره مند شوید ، پس تا پایان این مقاله با شهر بیمه همراه باشید.

بیمه نامه تکمیل درمان انفرادی پارسیان را چه کسانی می توانند بخرند؟

بیمه گذاران باید یکی از دو گروه زیر باشند :

گروه اول : دارندگان بیمه نامه حوادث انفرادی شرکت بیمه پارسیان

گروه دوم : دارندگان بیمه نامه عمر انفرادی شرکت بیمه پارسیان

گروه اول : بیمه نامه درمان خانواده در طرح های نگین، مروارید، فیروزه و زمرد با شرایط ذیل قابل ارائه به دارندگان بیمه نامه حوادث انفرادی می باشد .

1. متقاضی همواره به همراه کلیه افراد تبعی که مشخصات ایشان در شناسنامه فرد متقاضی درج شده است ( همسر ، فرزندان پسر تا سن 20 سال به شرط اشتغال به تحصیل تمام وقت و فرزندان دختر تا زمان ازدواج )

2. گروههای کمتر از 50 نفر که در کارگاهها یا شرکتهای کوچک شاغل هستند و امکان برخورداری از مزایای بیمه درمان تکمیلی گروهی را به علت تعداد نفرات یا شرایط کارفرما ندارند نیز می توانند از این خدمات بهره ببرند

بیمه نامه حوادث انفرادی :

نوع بیمه شده سقف پوشش فوت و نقص عضو(ریال) سقف تعهد جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه(ریال)
بیمه شده اصلی 000ر000ر000ر1 000ر000ر150

گروه دوم : بیمه گذاران بیمه نامه عمر انفرادی که این سه شرط را دارا باشند ،می توانند هریک از هشت طرح اعلام شده بیمه نامه درمان خانواده را برحسب نیاز خود انتخاب نمایند :

  •  حداقل سه ماه از تاریخ صدور بیمه نامه عمر آنها گذشته باشد
  • حداقل مبلغ پرداخت شده در بیمه نامه عمر آنها 000ر000ر15 ریال باشد.
  • هیچ قسط معوقی در بیمه نامه خود نداشته باشند

سوال بسیار مهم: آیا برای خرید بیمه نامه درمان تکمیلی بیمه پارسیان ، باید بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه سلامت و … داشته باشیم؟

خیر ،شما در صورت نداشتن بیمه درمان پایه ، مبلغ فرانشیز هزینه ها توسط خود بیمه شده پرداخت می شود و اجباری برای دارا بودن بیمه پایه وجود ندارد.پس با خیال راحت می توانید این بیمه نامه را تهیه نمایید.

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی پارسیان چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

فرانشیز در این بیمه نامه 30 درصد می باشد. اما اگر شما دارای بیمه پایه نیز باشید و در هنگام استفاده از خدمات درمانی ، اطلاعات خود را نیز در بیمه پایه را هم ارائه داده باشید و مرکز درمانی بیمه پایه را شما را قبول کند، با توجه به مبلغ پرداختی بیمه پایه ، در نهایت فرانشیز صفر شده ، و یا مابه التفاوت فرانشیز و مبلغ پرداختی     بیمه گر پایه، اعمال می شود.

چه مواردی جزو استثنائات بیمه نامه است ؟

1.  هر گونه هزینه تشخیصی یا درمانی (سرپایی یا بیمارستانی)ناشی از بیماری یا حوادث با منشاء پیش از شروع پوشش بیمه نامه

2.  اعمال جراحي كه به ‌منظور زيبایی انجام مي‌شود.

3 .   سقط جنين درسال اول پوشش بیمه ای مگر آنکه ناشی از حادثه منجر به بستری بیمه شده ، باشد.

4.  ترك اعتياد.

.عيوب مادرزادي

تبصره: در صورتی‌که در خصوص هزینه‌های درمانی مرتبط با عیوب مادرزادی، توافق دیگری بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار صورت گرفته باشد، بایددر شرایط خصوصی بیمه‌نامه درمان انفرادی درج شده باشد.

6.  خودکشی و اعمال مجرمانه بیمه شده به تشخیص مراجع ذی‌صلاح.

7.  حوادث طبيعي مانند سيل، زلزله و آتشفشان.

8.  جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قيام، آشوب، كودتا، اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي و عمليات خراب‌كارانه بنا به تأييد مراجع ذي‌صلاح.

9.  فعل و انفعالات هسته‌اي.

10.  هزينه اتاق خصوصي مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر.

11.  هزینه همراه بیماران بین ۱۰ تا ۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر.

12.  لوازم بهداشتي و آرايشي كه جنبه دارویی ندارند، مگر به تشخيص پزشك معتمد بيمه‌گر.

13.  جراحي فك مگر آنكه به ‌علت وجود تومور يا وقوع حادثه ی تحت پوشش باشد.در مواردی که جراحی فک به علت وجود تومور صورت می گیرد می بایست حداقل شش ماه از شروع پوشش بیمه ای بیمه شده گذشته باشد.

14.  هزينه‌هاي مربوط ‌به معلوليت ذهني و ازكارافتادگي كلي.

15.  رفع عیوب انکساری چشم در مواردی‌که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر درجه نزدیک‌بینی، دوربینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم کمتر از ۳ دیوپتر باشد.

تبصره : در مواردی که شماره چشم 3 دیوپتر باشد نیز هزینه مشمول یکسال دوره انتظار می باشد.

16 . تمامی هزينه‌هاي پزشكي كه در مراحل تحقيقاتي بوده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تعرفه درماني آنها را اعلام نکرده است.

17 .  عوارض مستقیم ناشی از مصرف مواد مخدر، روان‌گردان و مشروبات الکلی به تشخیص پزشک معتمد.

18 . هزینه های مربوط به ایمپلنت مگر آنکه جراحی و کشیدن دندان مربوطه نیز در طول مدت پوشش بیمه نامه صورت گیرد.

19 .  هر گونه هزینه ارتودنسی

20 . هر گونه هزینه سرپایی یا بیمارستانی مربوط به کاهش یا افزایش وزن مانند جراحی بای پس معده ، بالون معده ، تزریقات انجمادی ، اسلیو و ….

21 . هزینه های فیزیوتراپی مگر مواردی که در طول مدت بستری بیمه شده در بیمارستان به علت بیماری یا حادثه صورت گیرد.

22  دندان مصنوعی

دوره انتظار برای استفاده از خدمات بیمه تکمیل درمان شرکت بیمه پارسیان چقدر است؟

· کلیه هزینه های سرپایی و بیمارستانی مرتبط با بارداری و زایمان:

 یکسال دوره انتظار از زمان شروع پوشش بیمه ای بیمه شده ، یعنی شخص در زمان خرید بیمه نامه نباید باردار باشد و دوره انتظار به مدت یک سال می باشد.

· کلیه هزینه های دارو ، سرپایی و بیمارستانی مرتبط با ناباروری :

یکسال دوره انتظار از زمان شروع پوشش بیمه ای بیمه شده

· هزینه های مرتبط با رفع عیوب انکساری ، کاتاراکت ، استرابیسم ، پولیپ و انحراف بینی ، سینوزیت ، لوزه ، هر نوع جراحی قلب ، بیماریهای مزمن کلیه ، پروستات ، واریکوسل  ، میومکتومی ، هیسترکتومی ، سیستوسل ، رکتوسل ، آنتروسل ، لیزیک ، تعویض مفصل ، پیوند قرنیه ، کاشت حلزون ، واریس ، دیسک و هرنی ، مینیسک و رباط صلیبی : یکسال دوره انتظار از تاریخ شروع پوشش بیمه ای بیمه شده

 و در سایر موارد کاملا مطابق با شرایط بیمه نامه که به توافق طرفین رسیده است رفتار می گردد.

 حداقل و حداکثر سن بیمه شده در بیمه نامه تکمیل درمان انفرادی پارسیان ، چقدر است؟

حداقل سن بیمه شده در این بیمه نامه صفر سال و حداکثر سن با احتساب مدت پوشش بیمه ای ، 70 سال می باشد.

آیا برای استفاده از خدمات بیمه ای شرکت بیمه پارسیان فقط باید از مراکز طرف قرارداد استفاده کنم ؟

خیر ، بیمه شده در انتخاب مرکز درمانی خود ، آزاد است و می تواند به مراکز دلخواه خود جهت درمان و مداوا مراجعه نماید. اما با توجه به فراوانی تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه پارسیان به خصوص در بیمه تکمیل درمان ، در صورتیکه بیمه شده با معرفی نامه به مراکز طرف قرارداد مراجعه نماید ، صرفاً فقط مبلغ فرانشیز را پرداخت می نماید. (درصورت عدم استفاده از سهم بیمه گر پایه)

اما در اگر به هر علتی ،گرفتن معرفی نامه برای بیمه گذار ممکن نباشد و یا تمایل به استفاده از مراکز طرف قرارداد را نداشته باشد ، می تواند پس از انجام اقدامات درمانی خود با در دست داشتن اصل مدارک پزشکی و فاکتور هزینه های صورت گرفته با مهر و امضای مرکز درمانی، به واحدهای پرداخت خسارت یا نمایندگی محل خرید بیمه نامه درمان خود در سراسر کشور مراجعه کند و پس ازطی مراحل اداری مطابق با شرایط بیمه نامه،خسارت تسویه خواهد شد.

· مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه پارسیان را از کجا پیدا کنیم ؟

شما می توانید اطلاعات این مراکز را به تفکیک شهر و استان و آدرس محل سکونت در سایت سایت شهر بیمه و در لینک زیر مطالعه کنید .

· برای استفاده از مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه پارسیان ، چطور معرفی نامه دریافت نماییم ؟

شما می توانید با به همراه داشتن کارت ملی و دستور پزشک معالج خود به نزدیکترین واحد خسارت شرکت بیمه پارسیان در سراسر کشور مراجعه نمایید.جهت اطلاعات بیشتر با واحد صادر کننده بیمه نامه خود در ارتباط باشید .

 

  دريافت فرم پيشنهاد بيمه‌نامه درمان انفرادی
   شرایط عمومی بیمه نامه
   شرایط خصوصی بیمه نامه
  .

جهت مشاوره رایگان و یا خرید بیمه نامه تکمیل درمان می توانید فرم زیر را پر نمایید، کارشناسان شهر بیمه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت .

[EMS_Form_Builder id=1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *