بیمه بدنه, بیمه ثالث, خسارت

نکات مهمی از پوشش ها و شرایط بیمه ثالث و بیمه بدنه

همه ما تا به حال به ضرورت داشتن بیمه نامه ثالث و بیمه بدنه پی برده و واقف هستیم . هر شخصی که اتومبیل دارد حتما به این بیمه ها نیاز خواهد داشت. همچنین با توجه به آمار بالای تصادف های جاده ای و همچنین آسیب های جدی به اتومبیل و سرنشینان آن ، بیمه ثالث و بیمه بدنه را به پرفروش ترین بیمه نامه ها در کشور تبدیل کرده است .

به وسیله بیمه ثالث و بیمه بدنه تمامی حوادث کوچک و بزرگ را می توان تحت پوشش قرار داد ، و نگران هزینه های سنگین این حوادث نبود . با توجه به اهمیت این موضوع ما در این مقاله به مقایسه این دو رشته بیمه ای می پردازیم ، پس در ادامه با شهر بیمه همراه باشید.

بیمه ثالث اتومبیل : بیمه‌ای اجباری می باشد :

همان طور که می دانید بیمه نامه شخص ثالث تنها بیمه اجباری اتومبیل و وسایل نقلیه می باشد . همه راننده های باید این بیمه را برای اتومبیل خود تهیه نمایند . در صورت عدم خریداری بیمه ثالث ، پلیس به محض رویت اتومبیل شخص خاطی را جریمه می کند و اتومبیل نیز توقیف می گردد. به همین علت برای جلوگیری از این موارد و پرداخت هزینه های جانبی دیگر حتما پیشنهاد می کنیم بیمه شخص ثالث با پوشش مالی کامل را خریداری نمایید.

ذکر این نکته ضرروی است که سقف تعهد جانی و دیه فوت در بیمه ثالث به اندازه دیه ماه حرام برآورد می گردد. این مبلغ همه ساله توسط قوه قضاییه اعلام می گردد ، امکان کم کردن و یا اضافه کردن این پوشش توسط شرکت بیمه و یا بیمه گذار وجود ندارد. سقف پوشش جانی در سال 1402 برابر با یک میلیارد و دویست میلیون تومان می باشد.

با داشتن بیمه ثالث بسیاری از نگرانی های حین رانندگی برطرف شده و در صورتی که مقصر حادثه باشید خسارت ها جبران می شود.

 

بیمه بدنه خودرو: بیمه ای اختیاری در کنار شخص ثالث

علاوه بر بیمه شخص ثالث که تنها بیمه اجباری خودروها و وسایل نقلیه به شمار می‌آید؛ شما می توانید به عنوان مکمل آن از بیمه بدنه خودرو هم بهره مند شوید. هر چند که بیمه بدنه خودرو اجباری نیست و خرید آن برای هر راننده‌ای اختیاری تلقی می‌گردد؛ ولی با توجه به پوشش‌هایی که این نوع بیمه خودرو ارائه می‌سازد؛ شما می توانید به عنوان مکمل در کنار بیمه شخص ثالث از وجود آن هم استفاده کنید. پوشش‌هایی که بیمه شخص ثالث ارائه نمی کند؛ با در دست داشتن بیمه بدنه پوشش داده‌شود. بنابراین داشتن بیمه بدنه خودرو هم می تواند در بسیاری از موارد کمک حال شما باشد.

تفاوت های بیمه ثالث و بیمه بدنه برای اتومبیل

در زمان معرفی رشته های بیمه اتومبیل به این نکته عنوان کردیم که بیمه ثالث اجباری می باشد اما در مورد بیمه بدنه این اجبار وجود ندارد و شما به صورت اختیاری می توانید این بیمه را خریداری کنید . تفاوت های این دو بیمه به شرح زیر می باشد :

 

جبران خسارت‌ های وارد شده به اتومبیل

در بیمه ثالث کلیه خسارت های مالی به افراد البته به غیر از شخص راننده پرداخت خواهد شد . در غیر این صورت بیمه بدنه نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد و در صورت داشتن بیمه بدنه خسارت های شخص راننده مقصر حادثه نیز پرداخت خواهد شد ، در صورتی در حادثه ای اتومبیل راننده مقصر حادثه آسیب ببنید ، بیمه بدنه هزینه ها را با توجه به پوشش های خریداری شده بیمه گذار جبران خواهد کرد .

 

حق بیمه انواع مختلف بیمه اتومبیل به چه صورت است؟

عمده تفاوت دیگر این دو رشته بیمه ای ، در مورد حق بیمه می باشد ، در بیمه بدنه ، تخمین قیمت و اعلام نرخ بر اساس مدل و قیمت خودرو می باشد اما در بیمه ثالث این موارد تاثیری نخواهد داشت و عدم خسارت و نوع رانندگی بیمه گذار تاثیر خواهد داشت.

 

پوشش‌های مختلف بیمه‌ای شامل چه مواردی می باشد؟

بیمه ثالث و بیمه بدنه دارای پوشش های بسیار مختلفی می باشد ، در بیمه ثالث خسارت های وارده به شخص زیان دیده حادثه و طرف مقابل پرداخت می شود و در بیمه بدنه خسارت های وارد به راننده مقصر حادثه پرداخت ، نظیر ، آتش سوزی ، انفجار ، حادثه ، سرقت و … پرداخت خواهد شد .

 

روش خرید آنلاین بیمه ثالث و بیمه بدنه

اگر شما هم به فکر خرید بیمه ثالث و بیمه بدنه هستید ، ما بهترین روش را به شما معرفی می کنیم شما می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید کارشناسان شهر بیمه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت . با خرید بیمه بدنه از شهر بیمه ما برای شما تخفیف فوق العاده ای در نظر گرفته ایم و همچنین برای خرید بیمه شخص ثالث تضمین کف قیمت این رشته بیمه ای را برایتان در نظر گرفتیم . همچنین جهت خرید انواع رشته های بیمه اقساط 12 ماهه بدون سود و بدون پیش پرداخت و فقط با یک فقره چک را برای مشتریان عزیز در نظر گرفته ایم .

[EMS_Form_Builder id=1]

 

  •  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *