تامین اجتماعی, تکمیل درمان, خسارت, نکات حقوقی

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیل درمان و بیمه های عمر چه مدت می باشد؟

همان طور که می دانید ، تمامی شرکت های بیمه در زمان عقد قرارداد با بیمه گذاران ، به طور معمول زمانی را جهت دوره انتظار تعیین می کنند . یعنی در زمان دوره انتظار ، شرکت بیمه هیچ گونه تعهدی جهت پرداخت هزینه های درمانی به بیمه گذاران نخواهد داشت . معمولا بیشتر شرکت های بیمه ای قوانین و روش های مشترکی برای بیمه نامه های تکمیل درمانی دارند ، ولی در بیمه نامه های عمر این شرایط ممکن است متفاوت باشد .ما در این مقاله از سایت شهر بیمه به صورت کامل در مورد دوره انتظار در بیمه های تکمیل درمان و دوره انتظار بیمه عمر توضیحاتی ارایه خواهیم داد.

 

دوره انتظار بیمه در بیمه درمان تکمیل درمان چگونه است ؟

متاسفانه در بیمه های پایه مثل بیمه سلامت ، بیمه تامین اجتماعی و بیمه نیرو های مسلح و … همواره نمی تواند تمامی هزینه های درمانی بیمه شده ها را پرداخت نمایند . به این جهت بیمه های تکمیل درمان طراحی گردیده است که می تواند بخش بسیار زیادی از هزینه های درمانی بیمه شده ها را تحت پوشش خود قرار دهد.

 

معمولا تمامی شرکت ها برای کم کردن ریسک مالی شرکت خود ، محدوه مشخصی را تحت عنوان دوره انتظار تعریف می نمایند . به طور خلاصه یعنی از از انعقاد قرارداد ، بیمه شده ها بعضی از پوشش های مورد توافق بین بیمه شده و شرکت بیمه را در این دوره پوشش دهد.

دوره انتظار بیمه تکمیل درمان برای جراحی ها و بیماری ها مزمن معمولا سه ماه می باشد . و ضمن این که دوره انتظار برای زایمان 9 ماه می باشد ،در بعضی از بیمه های گروهی از تعداد بیمه شده ها دویست و پنچاه تا حدود 1000 نفر باشد این مدت به شش ماه کاهش خواهد یافت . و همچنین اگر تعداد بیمه شده ها بیشتر از هزار نفر باشد دوره انتظار به طور کامل حذف خواهد شد.

 

 

به طور کلی محدودیت دوره انتظار برای پوشش های زیر می باشد.

 

 • زایمان
 • خدمات پاراکلینیکی
 • جراحی و بستری
 • خدمات دندان‌پزشکی
 •  

 

علت تعیین دوره انتظار بیمه درمان تکمیل درمان

یکی از عوامل تعیین دوره های انتظار کاهش ریسک مالی شرکت های بیمه ای می باشد .و علت دیگر ایجاد شرایط مساوی و برابر جهت استفاده از خدمات بیمه های تکمیل درمان برای تمامی بیمه شده ها می باشد .

 

 

 

دوره انتظار در بیمه های تکمیل درمان به طور معمول چقدر می باشد ؟

همان طور که گفتیم شرکت های بیمه ای معمولا دوره انتظار های متفاوتی دارند ، حتی این دوره انتظار در مواردی نظیر ، خدمات درمانی و یا کلینیکی نیز ثابت نمی باشد. به طور معمول دوره انتظار برای مواردی مانند اعمال جراحی ، خدمات بستری ، و همچنین موارد پاراکلینکی و نیز بیماری های مزمن مثل دیابت ، سه ماهه می باشد .

بیماری های مزمن به شرح زیر می باشد :

 

 • کاتاراکت، استرابیسم، پولیپ و انحراف بینی، جراحی سینوس و لوزه
 • جراحی قلب باز، نارسایی‌های مزمن کلیه، دیسک ستون فقرات
 • خسارت‌های ناشی از بیماری‌هایی قبل از تاریخ شروع اولین پوشش بیمه
 • جراحی‌های پروستات، واریکوسل، میومکتومی و هیسترکتومی، سیستول، رکتوسل، آنتروسل
 •  

دوره انتظار در مورد پوشش زایمان نیز، در بیشتر شرکت ها معمولا ۹ ماهه می باشد. بعضی از شرکت ها بیمه‌های گروهی اگر تعداد بیمه شده ها بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر باشد، این مدت را به شش ماه کاهش خواهند داد . و همچنین اگر تعداد بیمه شده ها بالای هزار نفر هم که کلا دوره انتظار حذف می گردد..

بیمه تکمیل درمان را از کجا بخریم؟

سایت کارگزاری شهر بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده که از بین بیش از 30 شرکت بیمه ای بهترین شرکت را جهت خرید بیمه تکمیل درمان انتخاب فرمایید.

 

 

دوره انتظار بیمه در بیمه عمر چقدر می باشد ؟

همان طور که می دانید بیمه های عمر در تمام کشور های دنیا به عنوان یک سرمایه گذاری بدون ریسک و همچنین امن تلقی می گردد.بیمه های عمر دارای پوشش های متفاوت و متنوعی می باشند ، اما معمولا شما با پرداخت حق بیمه مشخص در سال ، زیر پوشش مواردی نظیر ، فوت ، از کارافتادگی ، و همچنین امراض خاص و مستمری قرار خواهید گرفت.

در این بیمه نامه با توجه به حق بیمه پرداختی ، سود تضمینی و همچنین سود مشارکت نیز دریافت می کند . در بیمه های عمر نیز دوره انتظار اعمال می گردد. مثلا برای حادثه هایی مثل غرامت از کارافتادگی و پوشش بیماری های خاص و همچنین فوت بر اثر خودکشی دارای دوره انتظار می باشد.

 

دوره انتظار بیمه عمر چقدر است؟

دوره انتظار در بیمه های عمر و در شرکت های بیمه نیز با توجه به هر شرکت بیمه ای و شرایط آن متفاوت می باشد .در بیشتر شرکت های بیمه ای ، برای امراض خاص و پوشش از کارافتادگی ، دوره سه تا شش ماهه تعیین شده است .در بعضی از شرکت های بیمه فوت به علت خودکشی تحت پوشش نمی باشد . بعضی دیگر از شرکت های بیمه ای برای این مورد دوره انتظار دو ساله مشخص کرده اند .

در دنیای پر تلاطم امروزی یکی از ضروریات مهم آن داشتن اطلاعات به روز بیمه ای می باشد . بیمه تکمیل درمان و بیمه های عمر به عنوان دو رشته بیمه ای بسیار ضرروی نقش بسیار بالایی در سلامتی شخص خواهد داشت.ما در این مقاله از سایت شهر بیمه به صورت کامل جزییات دوره انتظار بیمه را شرح دادیم . اگر سوال و یا سفارش بیمه ای داشتین می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

[EMS_Form_Builder id=1]

 •  
 •  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *