بیمه بدنه, بیمه ثالث, بیمه شخص ثالث, خسارت

بیمه حوادث سرنشین چیست و چه مزیت هایی دارد؟

احتمالا تا به حال عبارت بیمه حوادث سرنشین شنیده اید ، همان طور که می دانید در زمان تصادف دو اتومبیل ، فقط اتومبیل ها نیستند که آسیب می بینند ، حتی امکان دارد به علت شدت تصادف این حادثه منجر به فوت افراد نیز بشود. همواره در بیمه های شخص ثالث ، خسارت های مالی و جانی به اشخاصی که زیان دیده اند را می توان با بیمه ثالث جبران نمود ، ولی آسیب های وارد به شخص راننده مقصر حادثه از چه طریق پرداخت می شود ؟ در صورتی که شخص دچار از کارافتادگی به صورت دایمی بشود ، از چه طریق می بایست هزینه های درمانی خودش را تحت پوشش قرار بدهد ؟

در بیمه شخص ثالث پوششی تحت عنوان بیمه حوادث سرنشین وجود دارد که راه حلی برای این مشکل می باشد ، احتمالا سوالات زیادی برای شما به وجود آمده است که این بیمه سرنشین خودرو چیست ؟ دیه سرنشین های خودرو چقدر می باشد ، بیمه حوادث راننده چه تفاوت هایی با بیمه راننده دارد ، و آیا این بیمه نامه اجباری می باشد ؟ پس در ادامه این مقاله از سایت شهر بیمه با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست و شامل چه پوشش هایی می باشد ؟

 

به طور کلی بیمه شخص ثالث تمامی هزینه های ایجاد شده از حادثه های رانندگی را تحت پوشش خود قرار می دهد ، بیمه شخص ثالث سرنشین های اتومبیل را نیز تحت پوشش خود قرار می دهد ، به طور کلی تمامی پوشش های بیمه شخص ثالث اجباری می باشد ، بیمه گذار با خرید بیمه شخص ثالث تمامی پوشش های جانی و مالی تا سقف تعهد های خریداری شده را از بیمه گر درخواست می نماید .همواره در زمان خرید بیمه ثالث ، پیشنهاد می گردد که سقف تعهدات مالی را خریداری نمایید که در صورت بروز حادثه نگران جبران خسارت های مالی نباشید.

بیمه شخص ثالث کلیه خسارت های بدنی و جانی و خطر هایی مثل ، فوت و یا از کارافتادگی و نیز نقص عضو را تحت پوشش خود قرار می دهد ، و خسارت های مالی را نیز با توجه به تعهد خریداری شده شما تحت پوشش خود می نماید.

 

بیمه حوادث سرنشین چیست و شامل چه مواردی می باشد ؟

در بیمه های ثالث یک پوشش بسیار مهمی وجود دارد که به عنوان بیمه حوادث سرنشین می گویند ، این پوشش خسارت های جانی وارد شده به سرنشین ها و نیز راننده مقصر حادثه را تحت پوشش خود قرار می دهد

در تصادف های شدید ، ممکن است میزان شدت آسیب به افراد ممکن است زیاد باشد ، بیمه حوادث سرنشین هزینه های مالی و درمانی وارد به اشخاص ثالث را جبران می نماید ، در گذشته این بیمه نامه باید به صورت جداگانه تهیه و خریداری می شد ، اما با تصویب قانون جدید ، این پوشش در حال حاضر بخشی از پوشش بیمه شخص ثالث می باشد

پوشش های بیمه حوادث سرنشین بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر می باشد :

هزینه‌های زیر تحت پوشش بیمه حوادث سرنشین قرار دارند:

 • فوت
 • ازکارافتادگی کامل یا جزئی
 • هزینه‌های پزشکی
 • دیه جراحت
 • نقص عضو

 

بیمه حوادث راننده چیست و شامل چه پوشش های می باشد ؟

همان طور که می دانید در صورت خرید بیمه ثالث ، پوشش شخص سرنشین و راننده نیز برای شما فعال می گردد ، به این معنی که این دو بیمه نامه تحت پوشش یک بیمه قرار دارند ، در این بیمه نامه کلیه خسارت های جانی و مالی به فرد سوم به غیر از راننده نیز تحت پوشش قرار می گیرد .

یعنی شما با خرید بیمه شخص ثالث ، بیمه حوادث سرنشین را نیز خریداری کرده اید . شما با تهیه بیمه شخص ثالث ، هم خودتان ار بیمه می کنید و نیز اگر در صورتی به عنوان راننده مقصر حادثه شناخته شوید ، و دچار جراحت و فوت شوید ، دیه به شما تعلق خواهد گرفت. این قانون در تاریخ یکم مرداد ماه سال 1395 تصویب و از بیست و سه مرداد 1395 اجرایی گردید.

 

 

نکات بسیار مهم استفاده از بیمه شخص ثالث سرنشین

جهت استفاده از بیمه شخص ثالث سرنشین باید نکات مهمی را مد نظر قرارداد. پرداخت خسارت فقط در صورتی شامل راننده مقصر حادثه می شود که این آسیب دیدگی صرفا در زمان حادثه تصادف رانندگی رخ دهد . و فقط با داشتن بیمه شخص ثالث می توان این خسارت را دریافت نمود . و ذکر این نکته ضرروی است که میزان پرداخت خسارت نیز با توجه به نوع و شدت آن حادثه محاسبه می گردد.

 

بیمه حوادث سرنشین و غرامت به سایر سرنشینان شامل چه مواردی می باشد؟

این نکته را یادآور می شویم که بیمه حوادث سرنشین فقط غرامت های آسیب به شخص راننده مقصر حادثه را پرداخت می کند و غرامت به سایر سرنشینان خودرو را قسمت پوشش شخص ثالث ، بیمه نامه قابل استفاده است.

 

بیمه حوادث سرنشین و بیمه بدنه چه تفاوتی با هم دارند؟

همان طور که می دانید در بیمه حوادث سرنشین صرفا خسارت های جانی وارد شده به شخص راننده تحت پوشش قرار می گیرد ، و راننده مقصر حادثه برای جبران خسارت های مالی وارد به اتومبیل خودش ، باید حتما بیمه نامه بدنه تهیه نماید.

مدارک مهم و لازم جهت دریافت خسارت چیست؟

راننده مقصر حادثه جهت دریافت خسارت و استفاده نموده از بیمه حوادث سرنشین می بایست مدارک زیر را تحویل شرکت بیمه بدهد :

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت غرامت ناشی از نقص عضو

 • اصل بیمه شخص ثالث خودرو
 • اصل گواهینامه شخص
 • کارت خودرو
 • تصویر کروکی تصادف پلیس و نظریه کارشناس دادگستری
 • کپی گزارش انتظامی
 • کپی استعلام بیمه‌ نامه و صورت حساب پرداخت شده حق بیمه
 • تصویر صورت جلسه اولیه نیروی انتظامی محل وقوع حادثه
 •  

مدارک مورد نیاز جهت دریافت غرامت ناشی از فوت

 

 • گواهی فوت
 • کارت ملی و شناسنامه شخص فوت شده
 • گواهی دفن
 • مدرک معاینه جسد توسط سازمان پزشکی قانونی
 • گواهی انحصار وراثت نامحدود
 • مدارک هویت وراث

خرید بیمه شخص ثالث از سایت شهر بیمه

همان طور که می دانید ، بیمه ثالث ؛ بیمه ای اجباری برای تمامی دارنده گان خودرو ها می باشد ، با داشتن بیمه نامه آرامش خاطر زیادی خواهید داشت ، و فشار های مالی و روانی از دوش راننده کاسته خواهد شد .شما به راحتی می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید ، بیمه نامه مورد نیاز خود را انتخاب نمایید ، کارشناسان شهر بیمه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

[EMS_Form_Builder id=1]

 •  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *