بیمه ایران, بیمه عمر, بیمه کارآفرین

هزینه درمان کرونا در بیمه تکمیلی و بیمه عمر

این روزها شیوع ویروسی به نام کرونا یا همان کوید-۱۹، بسیاری از کشورهای جهان و متاسفانه کشور ما را تحت تأثیر خود قرار داده است. سازمان بهداشت جهانی بهترین روش برای کنترل شیوع این بیماری را، پیشگیری از طریق رعایت نکات بهداشتی عنوان کرده است. احتمالا همه شما تا به حال با این نکات بهداشتی، روش‌های پیشگیری و حتی علائم این بیماری آشنا شده اید. اما ما قصد داریم به عنوان یک مرکز مشاوره بیمه، در این مقاله به سوالات شما در مورد هزینه‌های درمان کرونا در بیمه پاسخ بدهیم.


نحوه پوشش هزینه‌های درمان کرونا در بیمه تکمیلی
اگر شما بیمه تکمیلی دارید، نگران هزینه‌های درمان کرونا نباشید. البته امیدواریم که هرگز به استفاده از این پوشش‌ها نیاز پیدا نکنید، اما بهتر است بدانید که به صورت کلی هزینه‌های درمان هر نوع ویروسی از جمله ویروس کرونا تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی قرار دارد. البته برای استفاده از آن باید به نوع پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه خود دقت کنید.
مثلا اگر در بیمه‌نامه پوشش ویزیت و دارو وجود داشته باشد، هزینه ویزیت پزشک و تهیه داروی مربوط به ویروس کرونا به بیمه‌شده پرداخت خواهد شد. هزینه آزمایشات لازم برای تشخیص و درمان ویروس کرونا هم توسط پوشش خدمات آزمایشگاهی پرداخت می‌شود. همچنین یکی از پوشش‌هایی که در تمام بیمه‌های درمان تکمیلی وجود دارد، پوشش بستری است. یعنی اگر بیمه‌شده برای درمان کرونا نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، هزینه‌های آن با توجه به سقف تعهدات بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
اگر در مورد روش دقیق دریافت هزینه از بیمه تکمیلی یا استفاده از آن به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم لینک زیر را مشاهده کنید.

نحوه پوشش هزینه‌های درمان کرونا در بیمه عمر

همانطور که می‌دانید در بیمه عمر، علاوه پس انداز و سرمایه گذاری، پوشش‌های بیمه ای مثل پوشش فوت طبییعی یا فوت در اثر حادثه وجود دارد. یکی از پوشش‌های بیمه ای اضافه در بیمه‌های عمر، پوشش امراض خاص است. البته نحوه ارائه این پوشش و سقف تعهدات آن در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است، اما معمولا در این پوشش هزینه درمان بیماری‌های خاص مثل سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن تحت پوشش قرار می‌گیرد. پس به صورت کلی در بیمه‌های عمر، هزینه درمان ویروس‌های مختلف مثل ویروس کرونا پرداخت نمی‌شود. اما در روزهای اخیر بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه کارآفرین ، بیمه سامان و بیمه ایران اعلام کرده‌اند که از این به بعد در بیمه‌نامه‌های عمر و در پوشش امراض خاص، هزینه درمان ویروس کرونا هم تحت پوشش خواهد بود.

یعنی اگر شما بیمه عمر سامان یا بیمه عمر ایران داشته باشید و در بیمه‌نامه شما پوشش امراض خاص قید شده باشد، هزینه‌های درمان ویروس کرونا هم به شما پرداخت می‌شود. آن هم بدون نیاز به پرداخت حق بیمه بیشتر یا ایجاد تغییرات در بیمه‌نامه.

البته سقف جبران هزینه‌های درمان کرونا، به سقف پوشش امراض خاص در هر شرکت بیمه بستگی دارد. مثلا در بیمه عمر سامان سقف این پوشش برای هر بیماری 30 میلیون تومان است.

امیدواریم که در آینده بسیار نزدیک، سایر شرکت‌های بیمه هم برای کاهش نگرانی‌های جامعه در مورد بیماری کرونا، به فکر جبران هزینه‌های درمان این بیماری در بیمه‌نامه‌های خود باشند.

کرونا را شکست می‌دهیم…

امیدواریم که با افزایش امکانات درمانی، رعایت نکات بهداشتی و کاهش حضور در فضاهای عمومی، بتوانیم هر چه سریع‌تر با ویروس کرونا مبارزه کنیم و دوباره شاهد سلامتی و آرامش هموطنانمان باشیم.

یکی از راهکار‌هایی که به کاهش حضور غیرضروری در فضاهای عمومی کمک می‌کند، خرید اینترنتی است. چون از این طریق شما می‌توانید از منزل خود نیازهایتان را برطرف کنید، بدون اینکه نیاز باشد از خانه خارج شوید.

راهنمای خرید بیمه عمر

سامانه شهر بیمه  با توجه به ماهیت کارگزاری بیمه‌ای که دارد همواره همراه مطمئنی برای همه بیمه‌گذاران در انتخاب بهترین بیمه عمر بوده است. از آنجایی که رویکرد شهربیمه در خرید هر نوع بیمه‌نامه‌ای از جمله خرید بیمه عمر مبتنی بر ارائه مشاوره تخصصی است، می‌توانید جهت خرید بیمه عمر از طریق تکمیل فرم موجود در لینک زیر منتظر تماس مشاوران ما باشید.↓

[EMS_Form_Builder id=7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *