بیمه بدنه

پس از ارسال اطلاعات کارشناسان ما در سریع ترین زمان برای مشاوره و ثبت بیمه با شما تماس می گیرند.

سال تخفیف مندرج در بیمه‌نامه فعلی خود را وارد نمایید. تعداد سال عدم خسارت بیمه نامه بدنه فعلی خود را که به نام مالک فعلی خودرو می باشد، وارد نمایید.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه، مکملی برای بیمه شخص ثالث است که بیمه‌گذار با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه، می‌تواند خودروی خود را در برابر اثر حوادثی مانند سرقت، سقوط اشیا، سیل، آتش‌سوزی و طوفان بیمه کند و درصورت بروز حادثه، هزینه تعمیر خودرو را از شرکت بیمه دریافت کند.

تفاوت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه 

بیمه بدنه خودرو، یک بیمه غیر اجباری است که رانندگان می‌‌توانند با خرید آن، خودروی خود را در برابر حوادث احتمالی مانند تصادفات رانندگی، سرقت و بلایای طبیعی بیمه نمایند. درواقع مزیت خرید این بیمه این است که شرکت بیمه خسارت‌واردشده به خودروی راننده را چه آن فرد مقصر باشد و چه نباشد پرداخت می‌کند. اما بیمه شخص ثالث یک بیمه‌نامه اجباری است که خسارت جانی و مالی‌وارد شده به شخص آسیب‌دیده غیر مقصر را پرداخت می‌کند.
چنانچه راننده مقصر بخواهد برای خسارت‌واردشده به خود از بیمه شخص ثالث استفاده کند، لازم است پوشش حوادث راننده را خریداری کند. البته این پوشش نیز تنها خسارت جانی واردشده بر راننده مقصر را جبران می‌کند و تعهدی درقبال خسارت مالی نخواهد داشت.    

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه نوعی از بیمه خودرو است که خسارات وارد شده به خودروی بیمه‌گذار را تحت پوشش قرار میدهد. خرید بیمه بدنه برای وسیله نقلیه اجباری نیست.

بیمه بدنه چه خساراتی را پوشش میدهد؟

بیمه بدنه دو دسته خسارات اصلی و اضافی را تحت پوشش قرار میدهد. خسارات اصلی شامل واژگونی و سقوط خودرو، برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، آتشسوزی، برخورد صاعقه، انفجار و سرقت کلی هستند. خطرات اضافی نیز مواردی مانند پاشیده شدن ماده شیمیایی، سرقت جزئی، شکسته شدن شیشه و غیره هستند که میتوانند به صورت جداگانه خریداری شوند.

آیا حتماً باید بیمه بدنه بخرم؟

برخلاف بیمه شخص ثالث خرید بیمه بدنه اجباری نیست اما خرید آن مقرون به صرفه و آینده‌نگرانه است.

امکان اضافه کردن این سوالات متداول به مقدار دلخواه

این تب ها و سوالات متداول و توضیحات آزمایشی است و بعد از خرید این سایت آماده بیمه می توانید آنها را ویرایش و محتوای خود را جایگزین کنید یا آنها را حذف یا اضافه کنید.