بیمه سامان, تکمیل درمان, طرح های بیمه ای

بیمه تکمیل درمان انفرادی سامان

بیمه‌ درمان تکمیلی در ایران، به دلیل ریسک بالا، به‌صورت گروهی ارائه می‌شود و معمولاً شرکت‌ها اعضا و خانواده‌های‌شان را به‌صورت گروهی بیمه می‌کنند. البته در سال‌های اخیر، بیمه‌های درمان، به‌صورت انفرادی هم ارائه می‌شود که البته هزینه بالایی دارند و در مواردی سطح پوشش‌های آن‌ها، چنگی به دل نمی‌زند. با این‌حال شرکت‌هایی مثل بیمه سامان و ملت در حال حاضر با طرح‌های متنوع خود توانستند، نیاز بازار را به نحوی بسیار خوب برآورده کنند. در این مقاله به توضیح شرایط بیمه تکمیل درمان انفرادی سامان می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

بیمه سامان با ارائه طرح‌های مختلف، با حق بیمه‌های متفاوت و البته سقف تعهدات متفاوت، به‌خوبی اقشار مختلف را تحت پوشش خود قرار داده است. برای مثال، اگر ازنظر هزینه در مضیقه هستید و هزینه‌های بیمارستانی‌تان آن‌قدر بالاست که به‌تنهایی از پس آن برنمی‌آیید، می‌توانید از طرح اقتصادی بیمه سامان استفاده کنید. مثلاً اگر خانواده ۴ نفره‌ای دارید که ۳ نفر از آن‌ها، سن‌شان از ۱۶ تا ۵۰ سال است و یکی از آن‌ها زیر ۱۵ سال سن دارد، فقط با پرداخت سالانه کمتر از ۲ میلیون تومان، می‌توانید از  طرح اقتصادی بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان استفاده کنید. با خرید این طرح، هزینه‌های بیمارستانی تا سقف ۳ میلیون تومان، جراحی‌های مهم تا سقف ۶ میلیون تومان، هزینه‌های پاراکلینیکی تا سقف ۴۵۰ هزار تومان، هزینه زایمان تا ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان… تحت پوشش قرار می‌گیرد که نسبت به‌حق بیمه، مبلغ قابل توجهیست.

طرح ویژه بیمه درمان تکمیلی انفرادی

اگر از نظر مالی در سطح متوسط هستید، می‌توانید از طرح ویژه بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان نیز استفاده کنید، به این صورت که برای یک خانواده ۴ نفره، ۱۶ تا ۵۰ سال ۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت کنید، در این صورت هزینه‌های بیمارستانی تا ۸میلیون تومان، جراحی‌های مهم برای هر نفر تا ۱۶ میلیون تومان، هزینه زایمان تا ۳ میلیون تومان، هزینه‌های دندانپزشکی تا ۵۰۰ هزار تومان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

اگر محدودیت ندارید، ممتاز بخرید

اگر از نظر مالی محدودیتی ندارید و می‌خواهید بیمه‌ای تمام‌عیار بخرید، می‌توانید با پرداخت حق بیمه سالانه ۶ میلیون ۸۰۰ هزار تومان، برای یک خانواده ۴ نفریِ ۱۶ تا ۵۰ سال، تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. این طرح شگفت‌انگیز هزینه‌های بیمارستانی را تا ۳۷ میلیون ۵۰۰ هزار تومان، جراحی‌های مهم تا سقف ۷۵ میلیون تومان برای هر نفر، زایمان ۵ میلیون تومان، هزینه دندانپزشکی تا ۱ میلیون تومان و… را تحت پوشش قرار می‌دهد.

خوب است بدانید سن عامل مهمی برای تعیین مقدار حق بیمه است، هرچه سن بیشتری داشته باشید، باید هزینه بیشتری به‌عنوان حق بیمه پرداخت کنید. یکی دیگر از عوامل مهم در خرید بیمه درمان تکمیلی، نوع پوشش‌های و سقف تعهداتی است که انتخاب می‌کنید. در جدول زیر انواع پوشش‌ها، حق بیمه و سقف تعهدات هریک را آوردیم تا بتوانید با توجه به شرایط‌تان را انتخاب کنید.

جدول سقف تعهدات و حق بیمه تکمیل درمان
طرح ممتازطرح جامعطرح ویژهطرح منتخبطرح اقتصادیتعهدات
۳۷ میلیون و ۵۰۰هزار تومان۱۵ میلیون تومان۸ میلیون تومان۵ میلیون تومان۳ میلیون تومانبیمارستانی
۷۵ میلیون تومان۳۰ میلیون تومان۱۶ میلیون تومان۱۰ میلیون تومان۶ میلیون تومانجراحی های مهم
۲ میلیون تومان۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۸۰۰هزار تومان۵۰۰هزار تومان۳۰۰هزار تومانپاراکلینیکی گروه اول
۱ میلیون تومان۷۵۰ هزار تومان۴۰۰ هزار تومان۲۵۰ هزار تومان۱۵۰هزار تومانپاراکلینیکی گروه دوم
۲ میلیون تومان۱ میلیون تومان۵۰۰ هزار تومان۲۵۰ هزار تومان۱۵۰ هزار تومانجراحی مجاز سرپایی
۱ میلیون تومان۷۵۰ هزار تومان۵۰۰ هزار تومان۲۰۰ هزار تومان۱۰۰ هزار تومانخدمات آزمایشگاهی
۵۰۰ هزار تومان۵۰۰ هزار تومان۴۰۰ هزار تومان۳۰۰ هزار تومان۲۰۰ هزار تومانآمبولانس شهری و بین شهری
۵ میلیون تومان۵ میلیون تومان۳ میلیون تومان۲ میلیون تومان۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانزایمان
۱ میلیون تومان۸۰۰ هزار تومان۵۰۰ هزار تومان۲۰۰ هزار تومان۱۰۰ هزار تومانویزیت و دارو
۱ میلیون تومان۱ میلیون تومان۵۰۰ هزار تومان۲۰۰ هزار تومان۱۰۰ هزار توماندندانپزشکی
۸۶۲ هزار تومان۷۴۷ هزار تومان۶۰۰ هزار تومان۴۳۱ هزار تومان۲۷۳ هزار تومانحق بیمه اصلی سالیانه: سن ۰ تا ۱۵
۱ میلیون ۷۲۳ هزار تومان۱ میلیون ۴۹۴ هزار تومان۱ میلیون ۱۹۹ هزار تومان۸۶۲ هزار تومان۵۴۵ هزار تومانحق بیمه اصلی سالیانه: سن ۱۶ تا ۵۰
۲میلیون ۶۷ هزارتومان۱میلیون ۷۰۰ و ۹۲ هزار تومان۱میلیون و ۴۰۰و ۳۹ هزار تومان۱ میلیون ۳۴هزارتومان۶۵۴ هزار تومانحق بیمه اصلی سالیانه: سن ۵۱ تا ۶۰
۲میلیون و ۵۸۴ هزار تومان۲میلیون و ۲۴۰ هزار تومان۱میلیون ۷۹۹ هزار تومان۱میلیون و ۲۹۲ هزارتومان۸۰۰ هزار و ۱۸ تومانحق بیمه اصلی سالیانه: سن ۶۱ تا ۷۰

حتما بخوانید:بیمه تکمیل درمان انفرادی ملت


مزایای بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

پوشش‌ هزینه‌های پاراکلینیکی: هزینه‌های تشخیصی مانند آزمایش‌ها، سی‌تی‌اسکن، MRI و تست ورزش، انواع آندوسکوپی و… تا سقف تعهدی که می‌خرید، تحت پوشش قرار می‌گیرند.

جراحی‌های خاص مانند عمل قلب باز، ، جراحی مغز و اعصاب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، پیوند ریه، پیوند کبد

زایمان: پوشش بسیار پرطرفداری است؛ مخصوصاً در حال حاضر که هزینه‌های زایمان سرسام‌آور شده. این پوشش، هزینه‌های بستری و زایمان مادران را سقف تعهد تحت پوشش قرار می‌دهد.

جراحی‌های سرپایی مانند شکستگی‌ها، بخیه، ختنه، رادیوتراپی، تخلیه کیست نیز تحت پوشش هستند.

هزینه ویزیت و دارو، هزینه‌های دندانپزشکی، رادیوتراپی، سنگ‌شکن و بستری حتی هزینه‌های درمان طبی به شکل بستری مانند شیمی‌درمانی تا سقف خریداری‌شده، قابل پرداخت است.

هزینه‌های درمان عیوب انکساری چشم، البته به شرطی که نمره چشم از ۳ بالاتر باشد تا سقف معینی قابل جبران است.

هزینه آمبولانس شهری و بین‌شهری البته در صورت بستری شدن بیمار قابل پرداخت است.

خطرات خارج از تعهد بیمه سامان:

یک سری استثنائات کلی و البته عمومی هستند که تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. مانند سیل، زلزله، رانش زمین، جنگ، شورش، انفعالات هسته‌ای.

مواردی دیگری نیز هستند که بیمه سامان هیچ تعهدی برای پرداخت آن‌ها ندارد. برای مثال، هزینه‌های چک‌آپ، هزینه‌های عقیم‌سازی، هزینه‌های عیب‌های مادرزادی، اعمال جراحی زیبایی…

زایمان فرزند سوم به بعد نیز تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.


مشاوره آنلاین بیمه عمر


شرایط بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

داشتن بیمه‌گر اول مانند تأمین اجتماعی، خدمات درمانی برای بیمه شدن الزامیست.

آزمایش‌های پزشکی، در صورت لزوم و تشخیص شرکت بیمه باید انجام شود.

افرادی که از بیمه عمر سامان استفاده می‌کنند، می‌توانند از ۱۰% تخفیف بیمه درمان استفاده کنند.

مجموع تخفیفاتی که بیمه سامان ارائه می‌دهد،  ۱۰% است.

ارائه مدارک شناسایی تک‌تک افرادی که می‌خواهند تحت پوشش قرار بگیرند و پرداخت حق بیمه یک سال

نحوه پرداخت خسارت بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

بیمه سامان ۲ نوع پرداخت خسارت دارد، به این صورت که شما با مراجعه به مراکز درمانی، صورتحساب هزینه‌های را که پرداخت کردید را دریافت می‌کنید و تحویل شرکت بیمه می‌دهید تا بعد از بررسی‌های لازم هزینه‌ها به شما پرداخت شود.

نوع دوم که به نظر معقول‌تر می‌آید، دریافت معرفی‌نامه از بیمه سامان است. شما بعد از دریافت معرفی‌نامه به بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه سامان مراجعه می‌کنید و بدون پرداخت هزینه تحت درمان قرار می‌گیرید. برای دریافت معرفی‌نامه به شرکت بیمه مراجعه نمایید تا معرفی‌نامه بابت پوشش هزینه درمانی خاصی که موردنظر است، صادر شود.

برای خرید بیمه درمان تکمیلی از هر شرکتی، باید اطلاعات کامل هر شرکتی را دریافت و مقایسه کنید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. شهربیمه اولین سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه ثالث، بیمه بدنه خودرو، بیمه آتشسوزی و زلزله و بیمه عمر است،  سعی دارد اطلاعات بیمه‌ای را به‌صورت کامل و بی‌طرفانه به شما عزیزان ارائه دهد تا انتخابی معقول داشته باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *