بیمه عمر, بیمه کارآفرین, طرح های بیمه ای

جزییات مهمی درباره مزایای بیمه عمر کارآفرین

چرا بیمه عمر می‌خریم؟ یا چرا باید بیمه بخریم؟ وقتی بخواهیم به این سوال جواب دهیم باید از مزایای بیمه و نقشی که در مواقع بحران دارد بگوییم. افراد با دانستن مزایا و خدماتی که بیمه عمر دارد ترغیب به خرید آن می‌شوند، چرا که از نقش مهم آن در زندگی خود آگاه می‌شوند و متوجه نیاز خود به چنین بیمه‌ای خواهند شد. برای مزایای بیمه عمر کارآفرین ابتدا توضیحی مختصر از بیمه عمر خواهیم داد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری که بیشتر آن را با نام بیمه عمر می‌شناسند به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا چنانچه در طول زندگی دچار خسارات جانی و مالی شد با استفاده از این بیمه، خسارات وارده را جبران کند. در بیمه عمر بیمه‌گزار با پرداخت مبالغی تحت عنوان حق بیمه که مقدار دقیق آن توسط خود بیمه‌گزار تعیین می‌شود می‌تواند از مزایای بیمه عمر استفاده کند. همچنین مزایای بیمه عمر شامل خانواده و یا ذی‌نفعان بیمه‌گزار نیز می‌گردد و اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار به صورت عادی و یا طی سوانحی فوت کند، مبلغ سرمایه فوت به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد

یمه کارآفرین یکی از شرکت‌های ارایه کننده بیمه در ایران است و بیمه عمر نیز یکی دیگر از خدماتی است که این بیمه‌گر به متقاضیان بیمه عمر ارایه می‌دهد. در بیمه عمر کارآفرین ، بیمه‌گزار با ارایه درخواست، تعیین و پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه کارآفرین، بیمه عمر تهیه کرده و بیمه‌گر نیز متعهد می‌شود که پوشش‌ها و خدمات بیمه‌ای لازم را در اختیار بیمه‌گزار قرار دهد. حق بیمه‌های پرداختی توسط بیمه‌گزار و با توجه وضعیت اقتصادی وی تعیین می‌شود و این نه تنها یکی از مزایای بیمه عمر کارآفرین که در واقع یکی از مزیت‌های بیمه عمر است که مطابق با شرایط اقتصادی بیمه‌گزار قابل تغییر است و انعطاف پذیری آن در طول مدت‌زمان بیمه عمر نیز وجود دارد.


مطلب مرتبط: بیمه اندوخته امید کارآفرین


تعهدات بیمه‌گزار در بیمه عمر کارآفرین

بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر موظف می‌شود که سالانه یا در مدت‌زمان‌های تعیین شده، مبلغی را تحت عنوان حق بیمه به سپرده بیمه عمر خود واریز کند و همچنین جهت جلوگیری از تورم هر ساله درصدی به این مبالغ اضافه کند تا ارزش پول وی در مدت‌زمان بیمه عمر حفظ شود. همچنین بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه عمر و در فرم بیمه عمر باید مشخصات دقیق خود و افراد بیمه‌شده را درج کند و نیز پوشش‌های موردنیاز خود را به طور دقیق مشخص نماید.

بیمه‌گزار موظف است اطلاعات دقیق خود را به بیمه‌گر بدهد و حق بیمه‌هایی که تعیین کرده است را در تاریخ‌های مقرر پرداخت نماید.


مطلب مرتبط:

وام بیمه عمر چیست؟ شرایط تمام شرکت ها را بدانید!


تعهدات بیمه کارآفرین در بیمه عمر

بیمه عمر کارآفرین در ازای دریافت حق بیمه‌های پرداختی موظف است تمامی خدمات و پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزار را که در فرم درخواست بیمه عمر مشخص شده را به وی و افراد بیمه‌شده ارایه کند. خدماتی که بیمه عمر کارآفرین ارایه می‌دهد همان مزایای بیمه عمر کارآفرین است و باید متذکر شد که اگرچه بیمه عمر در تمامی شرکت‌های بیمه چارچوب ثابتی دارد اما هر شرکت برای ارایه خدمات خود جزییاتی را در نظر می‌گیرد که در مقایسه با دیگر شرکت‌ها و با توجه به نیازهای مختلف استفاده‌کنندگان بیمه عمر، قابل توجه است. مثلاً یک شرکت بیمه‌گر ممکن است نسبت به شرکت همسوی خود، سود بیشتری به حق بیمه‌های پرداختی واریز کند.

بیمه کارآفرین موظف است تا خسارات پوشش‌های بیمه عمر را در صورت بروز خسارت به بیمه‌گزار پرداخت کند.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین


مزایای بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر یکی از پر طرفدارترین بیمه‌های ارایه شده است و  دلیل آن خدماتی است که در این بیمه برای بیمه‌گزار در نظر گرفته‌شده است. مزایای بیمه عمر کارآفرین هم به خدمات و مزایای ارایه شده در بیمه عمر توسط بیمه کارآفرین اشاره می‌کند. از مزایای بیمه عمر کارآفرین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرداخت سود به حق بیمه‌های پرداختی

در بیمه عمر به حق بیمه‌های پرداختی دو نوع سود تعلق می‌گیرد که یکی سود تضمینی است و در هر شرایطی در پایان هر سال بیمه‌ای به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد و دیگری سود حاصل از مشارکت است که میزان آن در شرکت‌های بیمه و در سال‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. از مزایای بیمه عمر کارآفرین پرداخت سود بیشتر به حق بیمه‌های پرداختی نسبت به برخی شرکت‌های مشابه است و برای کسانی که در پی دریافت سود از بیمه عمر خود هستند بیمه عمر کارآفرین می‌تواند مناسب باشد.

دریافت وام بیمه عمر 

یکی از مزایای بیمه عمر کارآفرین که از لحاظ مالی به بیمه‌گزار می‌کند امکان دریافت وام به میزان 90 درصد از اندوخته بیمه عمر است. با گذشت دو سال از مدت‌زمان بیمه عمر و در صورت نیاز بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه‌گر تقاضای وام کند. دریافت وام بیمه عمر بسیار راحت‌تر از دریافت وام از دیگر مؤسسات است و تنها کافی است بیمه‌گزار درخواست خود را به صورت کتبی ثبت کند تا بدون نیاز به ضامن و یا چک‌های ضمانتی، وام خود را دریافت کند.

بیمه‌گزار با گذشت دو سال از مدت‌زمان قرارداد بیمه عمر، می‌تواند وام دریافت کند.

برداشت از اندوخته بیمه عمر

هر بیمه‌گزار می‌تواند پس از گذشت ده سال از مدت قرارداد بیمه عمر تا 90 درصد از اندوخته خود را به صورت یکجا برداشت و یا درخواست مستمری کند و همچنان نیز بیمه عمر را تا پایان قرارداد ادامه دهد. در پایان قرارداد نیز باقی اندوخته و سود دریافتی محاسبه و به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

 مزایای بیمه عمر کارآفرین تنها شامل استفاده‌های مالی از سود و سرمایه بیمه عمر نیست و پوشش‌های بیمه عمر نیز از مزایای بیمه عمر کارآفرین محسوب می‌شود.

پوشش سرمایه امراض خاص

 

امراض خاص شامل 5 بیماری است که جان بیمه‌گزار را به طور جدی تهدید می‌کند و شامل پیوند اعضا حیاتی بدن، سکته مغزی، سکته قلبی، عمل قلب باز و سرطان می‌شود. یکی از خدمات بیمه عمر در هر شرکت بیمه‌ای پرداخت سرمایه امراض خاص است. بیمه کارآفرین اما یکی از شرکت‌هایی است که بالاترین میزان پرداخت سرمایه بیماری‌های خاص را در نظر داشته است و به ازای هر بیماری مبلغ 300 میلیون ریال و بنا به شرایط بیمه‌گزار تا سقف 500 میلیون ریال نیز به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کند که از دیگر مزایای بیمه عمر کارآفرین به حساب می‌آید.

البته در طرح جدید بیمه عمر کارآفرین تحت عنوان بیمه اندوخته امید پوشش های درمانی و امراض خاص به بیش از 30 مورد افزایش یافته است. 

پوشش سرمایه فوت عادی

از مزایای بیمه عمر کارآفرین و هر بیمه عمر دیگر، پوشش‌های حمایتی آن از خانواده یا ذی‌نفعان بیمه‌گزار است که با عنوان پوشش سرمایه فوت از آن یاد می‌شود و در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر، فوت کند مبلغی تا 25 برابر حق بیمه‌های پرداختی به ذی‌نفعان او و تحت عنوان سرمایه فوت پرداخت خواهد شد. سقف پرداخت سرمایه فوت تا 400 میلیون تومان است و به افرادی که بیمه‌گزار آن‌ها را به عنوان ذی‌نفع در بیمه‌نامه مشخص کرده است پرداخت خواهد شد.

سقف پرداخت سرمایه فوت عادی بیمه عمر کارآفرین، 400 میلیون تومان است.

بیمه عمر طرح اندوخته دار امید

بیمه عمر کارآفرین‌ طرح بیمه عمر طرح اندوخته‌دار امید را برای افراد در نظر گرفته است تا از مزیت‌ها‌ی‌ این بیمه‌نامه‌ بهره‌مند شوند. به طور حتم ‌این بیمه‌نامه‌ یکی از طرح‌ها‌ی جامع بیمه عمر کارآفرین‌ محسوب می‌شود که در کنار سرمایه‌گذاری برای بیمه‌گزار‌ها‌ ارائه می‌شود. مزیت‌ها‌ی بیمه عمر اندوخته دار امید عبارتند از:

  • پوشش فوت تا سن ۸۰ سالگی ( سقف تعهدات بیمه تکمیلی کارآفرین در این زمینه ۵۰۰ میلیون تومان است)
  • پوشش امراض برای بیش از ۲۰ بیماری
  • هزینه پزشکی ناشی از حادثه تا سن ۸۰ سالگی( تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان)

این طرح از بیمه عمر کارآفرین، جنبه سرمایه گذاری هم دارد که همراه پوشش‌های بیمه‌ای ارائه خواهد شد. خوشبختانه به تازگی طرحی برای مشاهده اندوخته بیمه عمر کارآفرین در نظر گرفته شده که این امکان را به بیمه‌گزاران می‌دهد تا به صورت اینترنتی، میزان اندوخته‌های حدودی خود را مشاهده کنند

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه

پوشش سرمایه فوت ناشی از حوادث برای زمانی است که بیمه‌گزار طی بروز حوادث فوت می‌کند. در این شرایط از سوی بیمه عمر کارآفرین تا 4 برابر سرمایه فوت عادی بیمه‌گزار به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.

پوشش معافیت در صورت ازکارافتادگی 

در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و طی حادثه‌ای دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده تا پایان قرارداد معاف می‌شود در حالی که قرارداد بیمه عمر به همراه دیگر پوشش‌های آن همچنان برقرار می‌ماند .

امکان درخواست مستمری در پایان قرارداد

پس از پایان مدت قرارداد بیمه عمر، میزان سرمایه، سود و در مجموع اندوخته بیمه‌گزار به صورت یکجا به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد اما از مزایای بیمه عمر کارآفرین این است که در صورت درخواست بیمه‌گزار، این سرمایه به صورت مستمری و طی سال‌های مختلف به او پرداخت می‌شود.

بیمه‌گزار در پایان قرارداد بیمه عمر می‌تواند اندوخته بیمه عمر خود را به صورت یکجا و یا مستمری دریافت کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر اندوخته دار امید کارآفرین چیست؟


بیمه عمر طرح اندوخته دار امید چیست؟

بیمه عمر کارآفرین‌ طرح بیمه عمر طرح اندوخته‌دار امید را برای افراد در نظر گرفته است تا از مزیت‌ها‌ی‌ این بیمه‌نامه‌ بهره‌مند گردند.همان طور که می دانید ‌این بیمه نامه یکی از بهترین طرح‌ها‌ی جامع بیمه عمر کارآفرین‌ محسوب می‌شود که در کنار سرمایه‌گذاری برای بیمه‌گزار‌ها‌ ارائه می گردد. مزیت‌ها‌ی بیمه عمر اندوخته دار امید عبارتند از:

  • پوشش فوت تا سن ۸۰ سالگی ( سقف تعهدات بیمه تکمیلی کارآفرین در این زمینه ۵۰۰ میلیون تومان است)
  • پوشش امراض برای بیش از ۲۰ بیماری
  • هزینه پزشکی ناشی از حادثه تا سن ۸۰ سالگی( تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان)

این طرح از بیمه عمر کارآفرین، بیشتر جنبه سرمایه گذاری هم نیز دارد که همراه پوشش‌های بیمه‌ای ارائه می شود. خوشبختانه به تازگی طرحی برای مشاهده اندوخته بیمه عمر کارآفرین در نظر گرفته شده که این امکان را به بیمه‌گزاران می‌دهد تا به صورت اینترنتی، میزان اندوخته‌های بیمه عمر خود را مشاهده نمایند.

راهنمای خرید بیمه عمر کارآفرین

سامانه شهر بیمه  با توجه به ماهیت کارگزاری بیمه‌ای که دارد همواره همراه مطمئنی برای همه بیمه‌گذاران در انتخاب بهترین بیمه عمر بوده است. از آنجایی که رویکرد شهربیمه در خرید هر نوع بیمه‌نامه‌ای از جمله خرید بیمه عمر مبتنی بر ارائه مشاوره تخصصی است، می‌توانید جهت خرید بیمه عمر از طریق تکمیل فرم موجود در لینک زیر منتظر تماس مشاوران ما باشید.↓

[EMS_Form_Builder id=7]

ویدیو معرفی کامل بیمه اندوخته امید شرکت بیمه کارآفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *